Vítejte!

Dovolte mi společnost Scimetrics stručně představit.

Specializujeme se na analýzu dat o výsledcích české vědy a výzkumu. Přinášíme užitečné, spolehlivé, aktuální a uživatelsky přívětivé výstupy o vědeckém výkonu institucí i jednotlivců.

Poskytujeme manažerský nástroj pro objektivní hodnocení a řízení instituce a jejích zaměstnanců v oblasti vědy a výzkumu.

Naše informace pomáhají děkanům a proděkanům fakult, vedoucím výzkumných pracovišť a týmů i jednotlivým vědcům.

Kromě jiného výstupy Scimetrics také spojují vědecký výkon a příjmy instituce ve vazbě na institucionální financování vědy a výzkumu v ČR.

Scimetrics vznikl na základě našich vlastních mnohaletých zkušeností z akademického světa. My sami jsme vědci – matematici, filosofové, přirodovědci. Známe hodnotu informací a denně pracujeme s daty. Dostupné údaje o výkonu českých vědců a institucí podle nás nepřinášely potřebný vhled, stabilitu v čase a kvalitu. Rozhodli jsme se proto vytvořit vlastní metodiku a zpracovávat data tak, aby pro hodnocení české vědy a výzkumu existovaly dobré kvantitativní podklady.

Věřím, že i Vy zjistíte, že Scimetrics Basic je pro Vaši práci v oblasti hodnocení a plánování vědy a výzkumu spolehlivým a nepostradatelným partnerem.


RNDr. Jiří Souček, DrCs.
jednatel